Najbliższa rodzina często nie mają czas, aby zająć się schorowaną babcią, z tego powodu należy poszukać miejsc takich jak . Rehabilitacja oraz dobre nastawienie personelu w większości z nich jest dobra.

Opieka nad seniorem w domu

dom spokojnej starości ŚląskJeżeli mamy w rodzinie jakieś starsze osoby to z pewnością ktoś z krewnych się nimi opiekuje w taki czy w inny sposób.
jednak czasami nikt z krewnych nie może znaleźć wystarczająco dużo czasu, aby odpowiednio się seniorem zaopiekować.
Czasami tez stan zdrowia rodzinnej starszyzny jest na tyle kiepski, że potrzebna jest wykwalifikowana opieka, a nawet opieka całodobowa. W tym zabieganym świecie coraz więcej rodzin oddaje swojego seniora w ręce profesjonalnej opieki, która przebywa w domu starszego i zajmuje się nim w odpowiednio sposób.
Można też poszukać miejsca w domach opieki dla naszego dziadka czy babci, ale wszystko zależy od ich komfortu psychicznego, który jest równie ważny co ten fizyczny.

Zajmowanie się starszą osobą

dom spokojnej starości Śląsk Kiedy samodzielne zajmujemy się starsza osobą to dopiero wtedy zdajemy sobie sprawę z tego, ze to bardzo wymagające zajęcie.
Bardzo dużo zależy od stanu zdrowia naszego seniora, jednak w każdym stopniu taka opieka pochłania bardzo dużo czasu i energii.
Jeżeli pracujesz zawodowo to prawdopodobnie nie będziesz w stanie zapewnić swojemu krewnemu wystarczająco dużo czasu i uwagi. Sprawy komplikują się bardziej, kiedy taka starsza osoba ma jakieś problemy zdrowotne.
Wtedy poza pilnowaniem i pielęgnacją musimy też pilnować leków oraz w razie potrzeby szybko zareagować i zadzwonić po pomoc.
Jest to zdecydowanie zajęcie na cały etat, a nawet dwa.

Polska historia pielęgniarstwa

W Polsce pierwsze szpitale lokalizowane były przy zakonach.
W XI-XII wieku działało tu większość zakonów funkcjonujących w Europie. W 1609 r.

sprowadzono bonifratrów, a w 1651 r.

królowa Maria Ludwika doprowadziła do przyjazdu do Krakowa sióstr ze Zgromadzenia Szarytek.

Z czasem prowadziły one działalność pielęgniarską prawie we wszystkich szpitalach w mieście.

Należy również zaznaczyć, że nie podejmowały one opieki w nocy. W drugiej połowie XIX wieku i na początku XX wieku polskie pielęgniarstwo przeżywało kryzys.
Pod wpływem krytyki zaczęto organizować pierwsze szkolenia dla dozorców. W 1895 r.
powstała pierwsza w Polsce szkoła pielęgniarstwa, Lwowska Szkoła Pielęgniarstwa, i funkcjonowała do rozpoczęcia I wojny światowej.
Utworzono ją we Lwowie przy Szpitalu Powszechnym. Szkoła do 1937 nie miała pełnych praw, prowadziła głównie kursy tylko dla zakonnic dla potrzeb szpitali a jej status i znaczenie dla rozwoju pielęgniarstwa są do tej pory niejasne Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pielęgniarstwo.