Woda - temat rzeka

osłownym. Z roku na rok ceny rosną, najgorzej jest w miastach, gdzie ciepła woda jest wyjątkowo droga. Wiadomo, że nikt nie zrezygnuje z kąpieli. Można używać prysznica,...jednak sprawdzajmy co jakiś czas stan baterii - duża ilość

Dodane: 05-11-2014 10:05
Woda - temat rzeka oczyszczalnie biologiczne
Tekst o tym jak ważna jest woda oraz jej oczyszczanie i oszczędzanie. Interesujesz się tym tematem? Zapraszamy:

O perlatorach

Woda jest bardzo ważnym surowcem, także w sensie dosłownym. Z roku na rok ceny rosną, najgorzej jest w miastach, gdzie ciepła woda jest wyjątkowo droga. Wiadomo, że nikt nie zrezygnuje z kąpieli. Można używać prysznica,...jednak sprawdzajmy co jakiś czas stan baterii - duża ilość kamienia spowoduje, że wody poleci z prysznica mniej, co nie znaczy, że zużyjemy jej mniej. Warto także sprawdzić, czy nasza słuchawka (lub bateria do wanny) ma perlator. Dzięki temu urządzeniu ciśnienie wody pozostanie wysokie, jednak popłynie jej mniej. Dużo wody marnujemy, czekając aż poleci nam ciepła. Niestety, w większości wypadków nie można nic na to poradzić.


Polska - kraj deficyty wody

Woda - najistotniejsza substancja na świecie. Bez niej nie byłoby życia na naszej planecie. Z perspektywy biochemii jest niezwykle interesującym obiektem badania, bo ma unikalne właściwości. Wszyscy niby wiemy, jak woda jest ważna, tylko czy pamiętamy o tym na co dzień?

Polska jest jest krajem deficytu wody. Z powodu osuszania bagien, wycinania lasów, nic jej nie kumuluje. Stan jest katastrofalny - nasze wodne zasoby są jednymi z najniższych w Europie i porównywalne z zasobami Egiptu.


Przydomowa oczyszczalnia ścieków - definicja

Przydomowa oczyszczalnia ścieków ? to zespół urządzeń służących do neutralizacji ścieków wytwarzanych w domu lub małym zgrupowaniu domów.

Warunkiem prawidłowej eksploatacji przydomowej oczyszczalni jest jej umiejętna obsługa, polegająca na następujących czynnościach: okresowa kontrola składu odpływu, ewentualnie indeksu osadu czynnego, odpowiednia regulacja natlenienia i uzupełnianie kultur mikroorganizmów, usuwania osadu i kożucha z osadnika raz w roku lub po wypełnieniu osadnika osadem do połowy.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Przydomowa_oczyszczalnia_%C5%9Bciek%C3%B3w


Warto oszczędzać wodę

Płacisz wysokie rachunki za wodę i zastanawiasz się, czy możesz jakoś oszczędzić? Jest parę prostych sposobów.

Tylko jeśli zużycie wody wydaje ci się zbyt duże, skontroluj czy gdzieś ona "nie ucieka" bokiem, lub czy ktoś jej... nie kradnie. Zdarza się także, że rachunek jest błędnie naliczony przez przedsiębiorstwo wodociągowe.

Jednak jeżeli wszystkie instalacje działają prawidłowo, to trzeba jeszcze sprawdzić parę rzeczy.

Miejscem gdzie bardzo dużo wody zużywamy jest toaleta. Sprawdź, czy posiadasz oszczędną spłuczkę, lub czy może woda ucieka do muszli cały czas? To dość często występujący problem. Mechanizm spłuczki da się kupić osobno, można go założyć samodzielnie. Jednak być może, trzeba niestety kupić sobie nowy sanitariat.

Istotna jest także jakość i energooszczędność sprzętów AGD - pralki i zmywarki. Wysokiej jakości zmywarka zużywa zauważalnie mniej wody, niż poszłoby przy ręcznym zmywaniu. Pralka powinna mieć automatykę ważenia, dzięki czemu dopasuje ilość wody do ilości prania.