klima gdańsk

Poziom dobrego chłodzenia w klimatyzacji

Odpowiednio dobrana klimatyzacja potrafi bez problemu utrzymać niską temperaturę w pomieszczeniu, nawet przy dużych upałach w pomieszczeniu z oknami na stronę południową.
Wydajność klimatyzacji mierzy się w metrach sześciennych.Wartość wydajności urządzenia to po prostu maksymalna powierzchnia jaką urządzenie klimatyzujące jest w stanie skutecznie chłodzić. Źle dobrana klimatyzacja będzie albo miała dużo przerw w pracy (przewymiarowana) lub nie będzie w stanie osiągnąć podaj temperatury nawet przy niskim stopniu nasłonecznienia pomieszczenia.
Warto poczytać więcej na temat doboru klimatyzacji lub skorzystać z pomocy eksperta w tej dziedzinie.

W języku potocznym mianem klimatyzacji określa

W języku potocznym mianem klimatyzacji określa się błędnie proces chłodzenia (np.
samochód osobowy z klimatyzacją). Komfort cieplny ? zespół cech mikroklimatu, który powoduje dobre samopoczucie człowieka. Odczucia termiczne człowieka odnoszą się głównie do równowagi cieplnej całego ciała.

Na równowagę tę wpływa: aktywność człowieka, odzież jaką ma na sobie, jak również parametry otoczenia: temperatura powietrza, średnia temperatura promieniowania, prędkość przepływu powietrza i wilgotność względna.

Na podstawie badań prof.

Ole Fangera opracowano normę ISO, według której wrażenia cieplne ciała ludzkiego przewiduje się za pomocą wskaźników PMV i PPD. Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Klimatyzacja

Klimatyzacje staje się coraz bardziej powszechna

klima gdańsk Jeszcze paręnaście lat temu posiadanie klimatyzacji była uważane za pewien okaz luksusu i bogactwa.
Jednak w ostatnich latach ceny tych urządzeń stały się na tyle dostępne, że ich posiadanie nie jest już uznawane za objaw bogactwa. Co więcej parę ostatnich sezonów letnich było na tyle uporczywe pod względem wysokiej temperatury, ze posiadanie klimatyzacji powoli staje się koniecznością.
Do wyboru mamy wiele rodzajów urządzeń od tych stacjonarnych, składających się z dwóch jednostek, aż po takie przenośne.
Nasz wybór powinien być oparty o nasze wymagania co do samego chłodzenia oraz powierzchni pomieszczenia/pomieszczeń, które chcemy chłodzić..
Dodane: 10-08-2017 02:54

Tagi: klimatyzacja serwis klimatyzacji klima Gdańsk

Widok do druku:

klima gdańsk