pranie wykładzin wrocław

O sprzątaniu w upały

Sprzątanie w upały...

uch, męka.

Na takie poświęcenie to zdolne są chyba tylko pedantki.

Lub pedanci. Ja to się staram ograniczać aktywność do minimum, dlatego nie gotuję. To znaczy - nie używam piekarnika, ani płyty. Przygotowuję sałatki, chłodniki z surowych warzyw i chodzę do restauracji - a co. I lody jeszcze.
Dla ochłody, to wiadomo.
Wolę nawet nie myśleć o wycieraniu tłuszczu z indukcyjnej płyty, o szorowaniu piekarnika, myciu podłogi, itd. NIe-e.
To zostawmy sprzątającym masochistom lub maniakom.
Cóż, pewnych pasji nigdy nie zrozumiem.
Może to i lepiej.

Kosmetyki - czym się kierować przy wyborze?

Kosmetyki kupujemy z różnych powodów.
Nie tylko dlatego, że chcemy pięknie wyglądać, lecz również z tego powodu, że przyciąga nas ładne opakowanie i piękny zapach.
Weile kobiet własnie zapachem kieruje się przy wyborze kosmetyków i nie chodzi tu wcale o perfumy, lecz o żele pod prysznic, czy szampony do włosów.
Jednak warto pamiętać o tym, że to własnie te aromaty są bardzo częstym powodem alergii. Oczywiście, zapach ma znaczenie, jednak przede wszystkim warto wybrać kosmetyk (zwłaszcza pielęgnacyjny) dopasowany do naszych potrzeb i właśnie na to warto zwracać uwagę, Jeśli chcesz mieć piękne włosy, to zapach szamponu naprawdę w tym nie pomoże - skup się na właściwościach.
I naprawdę - warto się zastanowić nad tymi produktami, które są bardziej naturalne w składzie, ale mniej intensywne w zapachu.

Sprzątanie przedpokoju

pranie wykładzin wrocławPrzedpokój jest takim domowym pomieszczeniem, przez które przechodzą wszystkie osoby wchodzące do domu, dlatego co jakiś czas wymaga on przeprowadzenia bardziej gruntownych porządków. W czasie takich porządków ścierane są kurze przy użyciu różnych szmatek i odkurzacza.
Po usunięciu z podłogi błota i kurzu zostaje ona dokładnie wymyta przy wykorzystaniu nie tylko silnych, ale też dobrze pachnących środków.

W zależności od rodzaju podłogi będą to środki do mycia płytek lub środki do mycia paneli.

Jeszcze częściej w przedpokoju dokładnie porządkowane i układane są buty wszystkich domowników.

Te z nich, które w czasie jednej z pór roku nie są potrzebne zostają wyniesione do innego pomieszczenia.
.

Poprzednie wpisy:

Następne wpisy: