Prawniczy świat

ancelarię.Prawo do obrony w praktyceKażdy ma prawo do obrony, tak stanowi litera prawa. Jednak co to oznacza w praktyce? Mniej więcej tyle co umożliwia oskarżonemu stawić się na rozprawie i przedstawić przed sądem dowody działając

Prawniczy świat adwokat rybnik
Generalnie każdy potrzebuje prawnika, czy obrońcę w sądzie. Niezależnie od tego czy jesteśmy winni, bez winy, czy prowadzimy własny interes. Warto poszukać: i wybrać najlepszą dla nas kancelarię.

Prawo do obrony w praktyce

Każdy ma prawo do obrony, tak stanowi litera prawa. Jednak co to oznacza w praktyce? Mniej więcej tyle co umożliwia oskarżonemu stawić się na rozprawie i przedstawić przed sądem dowody działające na jego korzyść w danej sprawie.

W Polsce dostajemy obrońcę z urzędu, czyli po prostu pracownika sądu, który będzie ans bronił, jeżeli nie zgłosimy odpowiednio wcześniej swojego prawnika. Niestety koszty sądowe, które i tak już są spore, a do tego jeszcze osobna płatność dla adwokata może przerosnąć nie jeden budżet.


Wymagania zawodowe Adwokat

Wymagania zawodowe
Adwokat może wykonywać swój zawód w zespołach adwokackich lub indywidualnie (także w formie handlowych spółek osobowych). Kandydat na adwokata musi ukończyć wyższe studia prawnicze, odbyć aplikację adwokacką, tj. praktykę w adwokaturze oraz zdać egzamin adwokacki. Osoby posiadające tytuł naukowy profesora lub stopień naukowy doktora habilitowanego w dziedzinie prawa są zwolnieni z konieczności odbycia aplikacji i zdawania egzaminu adwokackiego.

Zawód adwokata polega na świadczeniu pomocy prawnej, a w szczególności na udzielaniu porad prawnych, sporządzaniu opinii prawnych, opracowywaniu projektów aktów prawnych oraz występowaniu przed sądami i urzędami. Adwokaturę stanowi ogół adwokatów i aplikantów adwokackich. Prawo wykonywania zawodu ma tylko ten, kto został wpisany na listę adwokatów przez okręgową radę adwokacką. W Polsce wpisanych na listę jest ponad 7 tys. adwokatów.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Adwokat


Nauki prawne w Wikipedii

Nauki prawne ? zbiór nauk społecznych zawierających elementy nauk humanistycznych i nauk ścisłych, zajmujących się prawem.

Jako synonimy nauk prawnych używa się również terminów prawoznawstwo czy jurysprudencja, są to jednak terminy wieloznaczne. Prawoznawstwo oznaczać może również teorię prawa, natomiast jurysprudencja uznawana jest za jedną z ogólnych nauk prawnych, specyficzną szczególnie dla krajów common law.

Prawoznawstwo nie jest nauką spójną i jednolitą, co jest konsekwencją różnorodnych perspektyw w badaniu prawa, a także różnych celów stawianych przed badaczami (praktycznych lub teoretycznych).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Nauki_prawne