Pożyczamy

Dodane: 20-03-2015 07:45
Pożyczamy pożyczki pod zastaw szczecin, że aby kupić nieruchomość na kredyt i na tym nie stracić, lepiej będzie zainteresować się tematem. Podczas tzw. boomu na rynku nieruchomości, ceny mieszkań bardzo gwałtownie wzrastały. Od pamiętnego kryzysu ceny zaczęły spadać....W efekcie osoby, które przeczekały mogły kupić praktycznie identyczne mieszkanie (miasto, osiedle, metraż) za dużo mniejsze pieniądze. Dobrze jest pamiętać o tym, że kredyt hipoteczny jest długoterminowy - najpopularniejszy to ten zaciągany na 30 lat. To bardzo długi okres kredytowania. Jeżeli przepłaciliśmy za naszą nieruchomość, to sytuacja robi się niezbyt ciekawa - wartość spada, a rata kredytu pozostaje wysoka.

Bank?

Sądzę, że instytucje finansowe ponoszą odpowiedzialność, bo udzielały pozyczek bez jakiegokolwiek zabezpieczenia, na przykład z zerowym wkładem własnym (mowa oczywiście o kredytach hipotecznych). Dopiero od tego roku KNF zarządza obowiązkowy wkład własny na poziomie 5%, od przyszłego roku będzie to już 10%, a od 2016 15%. Nie ma już tez możliwości zaciągnięcia kredytu w obcej walucie, chyba że się w tej walucie zarabia. Można narzekać, że te ograniczenia spowodują spadek udzielanych kredytów hipotecznych, ale w konsekwencji nie będzie też tylu kredytobiorców, mających problemy ze spłatą. Jest więc to dla konsumenta tak naprawdę lepsze. Mimo to, nie wszyscy zdają sobie sprawę, że wkład własny jest niezwykle ważny, przy tak dużej inwestycji, jaką jest zakup nieruchomości.


Pożyczka

Duża część Polaków ma zdolności kredytowej. I to nie z powodu braku środków na ich spłatę. Większość instytucji finansowych nie daje możliwości wzięcia kredytu, jeżeli jest się zatrudnionym na umowę o dzieło, lub zlecenie.

Niezwykle trudno jest także o kredyt po założeniu pierwszej firmy - najczęściej trzeba czekać minimum rok, a ilość dokumentów, które trzeba dostarczyć do instytucji finansowej, potrafi przerazić. Jeszcze trudniej jest, gdy jest się udziałowcem w spółce.


Na remont

Polacy zbyt chętnie sięgają po karty kredytowe oraz kredyty konsumpcyjne, często w niewielkich kwotach. Wiadomo, że nie wszystko da się sfinansować za pomocą własnych oszczędności (zwłaszcza, jeśli ich brak), bywa że pożyczka jest po prostu koniecznością, ponieważ tych wydatków nie można uniknąć.

Jedną z takich sytuacji może być remont domu, lub mieszkania. Czasami nie chodzi o przemalowanie ścian, czy położenie paneli na podłodze, ale chociażby o zakup opału, czy też instalacji grzewczej. Ciężko przełożyć remont na później, jeśli z dachu cieknie. W takich wypadkach, jeśli nie mamy odpowiednich środków, to trudno - idziemy po kredyt.

Jak zaciągnąć taki kredyt i nie popełnić błędów? Banki mają bogatą ofertę kredytową, jednak nie zawsze najkorzystniejszą da nam bank, w którym mamy konto. Tak, mają pełną historię wpływów, dlatego ustalenie zdolności kredytowej jest szybkie. Pamiętajmy, że nie tylko oprocentowanie kredytu ma znaczenie. Może ono wydawać się bardzo niskie, jednak... jest jeszcze prowizja. Zanim skorzystamy z oferty, dobrze podliczmy wszystkie koszty, sprawdźmy czy nie żadnych ubezpieczeń, czy innych dodatkowych kosztów.