POS - czy warto?

Dodane: 16-09-2016 07:32
POS - czy warto? preparaty do oczyszczalni

Oszczędzaj wodę

Płacisz za dużo za wodę i zastanawiasz się, jak by tu oszczędzić? Jest parę łatwych trików.

Jednak jeżeli zużycie wody wydaje ci się zbyt duże, sprawdź czy gdzieś ona "nie ucieka" bokiem, lub czy ktoś jej... nie kradnie. Bywa się również, że rachunek nie jest prawidłowo naliczony przez przedsiębiorstwo wodociągowe.

Jednak jeżeli wszystkie instalacje są szczelne i woda nie odpływa sobie do cudzego kranu, to dobrze jeszcze sprawdzić parę rzeczy.

Miejscem gdzie bardzo dużo wody zużywamy jest toaleta. Sprawdź, czy masz oszczędną spłuczkę, czy też może woda leje się do muszli ciągle? To bardzo często się niestety zdarza. Mechanizm spłuczki da się kupić osobno, można go założyć samodzielnie. W najgorszym razie, trzeba niestety kupić sobie nowy sanitariat.

Ważna jest także sprawność i energooszczędność urządzeń AGD - pralki i zmywarki. Dobra zmywarka zużywa zauważalnie mniej wody, niż poszłoby przy ręcznym zmywaniu. Pralka powinna mieć automatykę ważenia, dzięki czemu dopasuje ilość wody do ilości prania.


Środki chemiczne

Współczesny sprzęt AGD jest dość energooszczędny. Dotyczy to także sprzętu używającego wody - czyli pralek i zmywarek.

Ale jeśli przejmujemy się ekologią, musimy się zastanowić nad tym, jakich detergentów używamy. Tak naprawdę jedynymi z bardziej szkodliwych dla środowiska, są proszki do prania. Zawierają między innymi fosforany, które są odpowiedzialne za rozrost glonów, co może być przyczyną problemów w ekosystemie.


Moje hobby- ogrody

Posiadanie domu z ogrodem ma też swoje wady. Wymaga poświęcenia dużej ilości czasu i wysiłku. Jeśli jest to nasze hobby, znamy się na roślinach i potrafimy je odpowiednio pielęgnować, to posiadanie ogrodu dostarczy nam dodatkowej satysfakcji.

Ale nie każdy musi interesować się ogrodnictwem. Niektórzy chcą się cieszyć pięknem ogrodu, nie mając przy okazji odpowiednich zdolności do jego aranżacji.