O prawie i jego egzekucji

ych: AdwokatWymagania zawodowe Adwokat może wykonywać swój zawód w zespołach adwokackich lub indywidualnie (także w formie handlowych spółek osobowych). Kandydat na adwokata musi ukończyć wyższe studia prawnicze, odbyć aplikację

O prawie i jego egzekucji rozwód rybnik
Generalnie każdy będzie potrzebował prawnika, czy obrońcę w sądzie. Bez znaczenia, czy jesteśmy niewinni, czy nie. Warto poszukać: i wybrać dobrą dla nas kancelarię.

O wymaganiach zawodowych: Adwokat

Wymagania zawodowe
Adwokat może wykonywać swój zawód w zespołach adwokackich lub indywidualnie (także w formie handlowych spółek osobowych). Kandydat na adwokata musi ukończyć wyższe studia prawnicze, odbyć aplikację adwokacką, tj. praktykę w adwokaturze oraz zdać egzamin adwokacki. Osoby posiadające tytuł naukowy profesora lub stopień naukowy doktora habilitowanego w dziedzinie prawa są zwolnieni z konieczności odbycia aplikacji i zdawania egzaminu adwokackiego.

Zawód adwokata polega na świadczeniu pomocy prawnej, a w szczególności na udzielaniu porad prawnych, sporządzaniu opinii prawnych, opracowywaniu projektów aktów prawnych oraz występowaniu przed sądami i urzędami. Adwokaturę stanowi ogół adwokatów i aplikantów adwokackich. Prawo wykonywania zawodu ma tylko ten, kto został wpisany na listę adwokatów przez okręgową radę adwokacką. W Polsce wpisanych na listę jest ponad 7 tys. adwokatów.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Adwokat


Prawnik w biznesie

Nieznajomość prawa szkodzi- to bardzo prawdziwe twierdzenie, zwłaszcza, że nieznajomość prawa nie jest żadną podstawą do zmniejszenia winy. Dlatego każdy problem powinniśmy konsultować z radcą prawnym, zwłaszcza przy prowadzeniu działalności gospodarczej.

Sporządzanie umów to sprawa skomplikowana nawet dla uczonych w prawie, a tym bardziej dla początkujących przedsiębiorców. Warto więc zapłacić każdą sumę za dobrze i rzetelne sporządzenie, albo chociaż sprawdzenie napisanej przez nas umowy.


Wiki: źródła prawa konstytucyjnego

Podstawowym aktem prawnym określającym ustrój państwa jest konstytucja; jej postanowienia znajdują rozwinięcie w szeregu ustaw. Najczęściej konstytucja ma postać jednego aktu prawnego, może mieć też kształt kilku aktów tej samej rangi (stan taki istniał w Polsce od września 1992 r. do wejścia w życie obecnej Konstytucji z 1997 r.). Innym przykładem jest ustrój Wielkiej Brytanii, w której porządku prawnym nie ma jednolitego aktu tej rangi, zaś treść konstytucji można wywieść z szeregu aktów prawnych powstałych na przestrzeni wieków (np. Wielkiej Karty Swobód z 1215 r., Act of Settlement z 1701 r.).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Prawo_konstytucyjne