Fizjoterapia i rehabilitacja. Co i jak

takie przychodnie zapewniają dostęp do różnego rodzaju sprzętów rehabilitacyjnych. Poza tym można z nich korzystać w ramach kontraktu podpisanego z Narodowym Funduszem Zdrowia. Jednocześnie istnieje możliwość dodatkowego wyna

Fizjoterapia i rehabilitacja. Co i jak

Przychodnie rehabilitacyjne

Korzystanie z przychodni rehabilitacyjnych jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób wymagających stałej rehabilitacji. Dzieje się tak dlatego, że takie przychodnie zapewniają dostęp do różnego rodzaju sprzętów rehabilitacyjnych. Poza tym można z nich korzystać w ramach kontraktu podpisanego z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Jednocześnie istnieje możliwość dodatkowego wynajmu sprzętu rehabilitacyjnego przez osoby, którym nie wystarczają podstawowe zabiegi rehabilitacyjne i muszą one pomagać sobie w dodatkowy sposób. Dlatego wydaje się, że przychodnie rehabilitacyjne będą bardzo często odwiedzane także w najbliższych latach z powodu tego, że wiele osób choruje, a jednocześnie wzrasta świadomość pacjentów odnośnie dostępnych metod leczenia.


Tani sprzęt rehabilitacyjny

Sprzęty rehabilitacyjne bywają bardzo drogie. Dlatego wielu pacjentów stara się korzystać z wypożyczalni sprzętów rehabilitacyjnych. Jednak zdarza się, że niektórzy pacjenci muszą być poddawani rehabilitacji nawet przez całe życie, dlatego decydują się oni na kupno odpowiedniego sprzętu rehabilitacyjnego.

Poza tym sklepów ze sprzętem rehabilitacyjnym jest tak wiele, że może udać się dokonać zakupu tańszego sprzętu rehabilitacyjnego, który i tak będzie posiadał bardzo dobrą jakość. Dlatego wydaje się, że korzystanie z usług sklepów ze sprzętem rehabilitacyjnym jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób poddawanych ciągłej rehabilitacji, które musiałyby często go wypożyczać i nie mogłyby pozwalać sobie na inne wydatki.


Wikipedia i fizjoterapeuci w Polsce

Fizjoterapeuci są w Polsce trzecim co do liczebności zawodem medycznym (około 50 tys. osób z uprawnieniami zawodowymi) po lekarzach i pielęgniarkach. Ich rola staje się szczególnie istotna wobec rozpowszechnienia schorzeń o podłożu neurologicznym (udary, uszkodzenia rdzenia kręgowego, uszkodzenia czaszkowo-mózgowe, a u dzieci: MPD i zaburzenie neurorozwojowe), kardiologicznych oraz starzeniem się społeczeństwa (fizjoterapia geriatryczna). Oprócz ukończenia studiów w grupie fizjoterapeutów standardem (jako wyjątkiem pośród zawodów medycznych) są kursy podyplomowe (metody: NDT-Bobath, PNF, Vojta, Cyriax, kinesiotaping i inne), których cena waha się od kilkuset złotych do kilkunastu tysięcy złotych.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Fizjoterapeuta