Dodatki i naczynia w wystroju domu

e i sztuce. W modzie, w której zaistniał w XIX wieku, polega na noszeniu rzeczy z innej epoki albo stylizowanych na takie oraz łączeniu stylów pochodzących z różnych epok. Ubrania z poprzednich dekad albo starsze niż 20 lat są

Dodatki i naczynia w wystroju domu Takie często przyozdobione interesującymi wzorami. To jedynie jeden z nieskończonej ilości dodatków, które wzbogacą wystrój Twojego domu!

Vintage - definicja

Vintage ? styl w kulturze i sztuce.

W modzie, w której zaistniał w XIX wieku, polega na noszeniu rzeczy z innej epoki albo stylizowanych na takie oraz łączeniu stylów pochodzących z różnych epok. Ubrania z poprzednich dekad albo starsze niż 20 lat są zwykle uznawane za vintage. Powinny to być zarazem rzeczy wysokiej jakości, mało podatne na zniszczenia, którym upływ czasu nadaje szlachetności. Obecnie słowem tym określa się produkty, które jedynie nawiązują do poprzednich epok1. Vintage nie stroni od zestawień awangardowych i szokujących, to styl dla osób szukających swych korzeni i chcących pokazać swój indywidualizm.

Styl ten znalazł również swoje miejsce w projektowaniu wnętrz. Cechą charakterystyczną stylu vintage jest łączenie przeciwieństw. Wnętrze vintage można stworzyć na trzy sposoby:

stylizując nowe rzeczy na wzór poprzednich epok,
wprowadzając stare, stylowe meble w nowoczesne wnętrze,
wnętrze stylizowane z historią łącząc z nowoczesnymi elementami.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Vintage


O świetle we wnętrzu

Bardzo istotnym elementem wykończenia wnętrza jest oświetlenie. Górne światło naprawdę nie wystarczy. Dobry nastrój stworzą nam dodatkowe źródła światła, które będzie dawało przyjemny klimat. Bardzo dobrym pomysłem są modne ostatnio cotton ball lights - są to lampki, które są w bawełnianych kolorowych kulkach. Nie są drogie, można wybierać z wszystkich możliwych kolorów. Pięknie prezentują się w pokoju dziecka (i są praktyczne, bo nie dają ostrego światłą) ale również w salonie, sypialni czy też jako dekoracja stołu. Zaletą jest to, że można je wieszać w dowolnym miejscu i łatwo przenosić. Dają delikatne światło i podkreślają charakter wnętrza. Sprawdzą się w stylu skandynawskim, vintage, retro, prowansalskim, czy też rustykalnym. I jeszcze w paru innych.


Kto nie lubi się urządzać?

Urządzenie mieszkania to fajna sprawa, jest tyle rożnych styli i ciekawych dodatków - nic tylko wybierać, decydować i kupować. Niestety często takie podejście kończy się nieciekawie - kasą wyrzuconą w błoto, brakiem harmonii we wnętrzu i kacem moralnym (że się tyle pieniędzy na głupoty wydało). Jak uniknąć tych błędów? Przede wszystkim ważna jest konsekwencja w stylu. Co prawda eklektyczne wnętrza są bardzo fajne, ale naprawdę mało kto potrafi z wyczuciem łączyć style. Najlepiej zdecydować się na jasne kolory ścian (najlepiej białe), dobrze sprawdzi się szarość, drewniana podłoga z bielonego drewna, neutralne płytki. Lubisz kolor? Super - kup kolorowe zasłony, dywany, poduszki, czy też krzesła. Jeśli lubisz szaleć z dodatkami, baza musi być neutralna.